Datumi srečanj za starše bodo objavljeni pri mašnih oznanilih in v Župnijskem listu.
Kristjan živi s Cerkvijo. Svete maše, ki je Kristusova daritev, se je dolžan udeležiti: Vsako nedeljo in na zapovedane praznike (božič, sveto Rešnje Telo, Marijino vnebovzetje, vsi sveti). Sveti so mu tudi nezapovedani prazniki, ki obhajajo velike skrivnosti našega odrešenja. Nezapovedani prazniki so: Marijino rojstvo, Marijino brezmadežno spočetje, novo leto, sveti trije kralji, svečnica, Gospodovo oznanjenje in Gospodov vnebohod.
VEROUČNA PRAVILA
I. Veroučna šola je prostovoljna dejavnost, predvsem pa izbira staršev nepolnoletnega otroka. Z vpisom k verouku starši in njihovi otroci sprejmejo dolžnosti in pravice, ki jih imajo njihovi otroci v veroučni šoli.
II. Veroučna šola se razlikuje od drugih dejavnosti. Starši vpišejo otroke v veroučno šolo zaradi svoje katoliške vere in pripadnosti Cerkvi. Starši so prvi otrokovi kateheti, zato katehet ne more nadomestiti njihove verske vzgoje. O tej vzgoji se pogovorimo na srečanju za starše, kjer bo tudi kateheza veroučitelja za starše. Srečanje je za starše obvezno.
III. Otroci obiskujejo veroučno šolo po predpisanem urniku. Veroučna ura traja 30 minut.
IV. Katehet je dolžan poskrbeti, da med poukom vladata strpnost in red. V primeru kršitve lahko poseže po vzgojnih ukrepih (neopravičena ura, obvestilo staršem). Če so kršitve veroučnega reda stalne in moteče, lahko katehet učenca izključi iz veroučne šole.
V. K vsaki uri so otroci dolžni prinesti LITURGIČNI ZVEZEK, ZVEZEK z narejeno domačo nalogo, pisalo in UČBENIK. Če otrok ne prinaša potrebnih stvari, ga katehet pošlje domov, ura pa velja kot neopravičena. V primeru odsotnosti se o nalogi pozanimajte pri sošolcih ali katehetu. Če ste bili pri sveti maši v župniji, kjer ne delijo liturgičnih listkov, starši napišite, kje ste bili pri maši, in se podpišite. Opravičila, češ da nismo bili pri maši zato, ker smo imeli družinsko praznovanje ali obisk, so brezpredmetna in žaljiva. Pa ne za župnika, ampak za Boga.
VI. K ocenjevanju dela otrok ne sodi samo obiskovanje pouka pri verouku, marveč tudi sodelovanje in vedenje med uro, domače naloge in predvsem reden obisk svete maše v nedeljo, kakor nas učita Božja in cerkvena zapoved (prim. KKC 2180-2183). Vse morebitne upravičene izostanke starši opravičijo osebno ali s potrdilom (napisanim lastnoročno - ne na računalnik) v roku enega tedna. Pričakuje se, da so starši do kateheta, in s tem posredno tudi do otrok, iskreni.
VII. Ob morebitnih težavah z drugimi učenci, še posebej pa o problemih, ki so med učenci nastali pred ali po veroučni šoli, se katehet pogovori s starši.
VIII. O vseh otrokovih težavah se katehet pogovori s starši, razen o vednosti, ki jo katehet kot spovednik dobi pri spovedi in je obravnavana kot nedotakljiva spovedna molčečnost (prim. ZCP, kann. 938 in 984, § 1).
IX. O vseh izrednih stvareh, ki bi mogle vplivati na prisotnost, in sodelovanje pri veroučni uri, starši obvestijo kateheta.
X. Ob koncu veroučnega leta prejmejo otroci spričevalo, ki ga starši obvezno podpišejo. Če je otrok zaradi neopravičenih izostankov (več kot 10% ur - več kot 3 neopravičene ure), slabega vedenja, nedela ali nesodelovanja neocenjen ali izključen iz veroučne šole, ne more napredovati v višji letnik.
XI. V tretjem, četrtem, sedmem in osmem oziroma osmem in devetem razredu veroučne šole je priprava na prejem zakramenta svete spovedi in evharistije ter svete birme. O vseh dodatnih obveznostih v času priprave na prejem zakramentov katehet seznani starše na sestankih.
XII. V okviru verouka so otroci povabljeni, da sodelujejo pri otroškem pevskem zboru, ministrantski skupini, pritrkovalcih ali pri različnih prireditvah v župniji. To sodelovanje se ovrednoti v veroučnem spričevalu.